Przejdź do treści
HOME » Jak zacząć przygodę z pisaniem?

Jak zacząć przygodę z pisaniem?

Jak zacząć przygodę z pisaniem? Szybko, niezwłocznie, a może powoli i rozważnie? Jedno jest pewne, zacząć warto! Przekonaj się, że nie jest to aż tak trudne, jak może się wydawać i wejdź do pisarskiego świata.

Moja przygoda z pisaniem

Moja przygoda z pisaniem rozpoczęła się, gdy byłam jeszcze w liceum. Pisałam dużo wierszy, które chowałam do szuflady i nie chciałam się nimi chwalić. Przyszedł czas, że ośmieliłam się na założenie bloga. To były lata dwutysięczne, a więc tak naprawdę dopiero moda na blogi zaczynała się rozwijać. Wreszcie, w ostatniej klasie liceum, pokazałam swoje teksty Pani polonistce, która stwierdziła, że choć mroczne, moje teksty kryją w sobie potencjał. Od tamtej pory pisałam właściwie wszędzie: w pociągach, na kolanie, do szuflady, na bloga, skrycie marząc o tym, że nadejdzie dzień, w którym moja pisanina znajdzie się na półce w księgarni. W dzisiejszym wpisie dowiesz się jak zacząć przygodę z pisaniem.

Moje porady pisarskie, czyli jak zacząć przygodę z pisaniem

Czy było łatwo wyćwiczyć dobre pióro? Absolutnie! Zanim dobrze poczułam się ze swoim pisaniem, minęło dużo czasu. Jako osoba początkująca popełniałam dużo błędów, ciężko mi było odnaleźć swój styl literacki (bo wciąż marzyłam o karierze pisarki). Warsztaty copywriterskie na studiach pokazały mi, że wcale nie muszę być sławną pisarką, aby mieć dobre pióro. Jak zacząć przygodę z pisaniem — trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz, ćwiczyć. I nie bać się błędów, porażek i własnej niewiedzy. Zwłaszcza tej niewiedzy, której wstydzi się wielu z Was. Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie.

Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z pisaniem, zacznij od prostych, nieskomplikowanych literacko tekstów. Rozejrzyj się wokół, złap kilka inspiracji. To mogą być dalsze losy Twojej ulubionej postaci z książki, czy zwykły opis pogody za oknem. Popełniaj błędy, pytaj i ćwicz, a po jakimś czasie, będziesz widzieć pierwsze rezultaty. Sztuka pisania jest trudna, ale można się jej nauczyć. Oczywiście, talent do łatwego pióra pomaga szybciej ogarnąć tajniki dobrego pisania, ale nawet jeśli wydaje Ci się, że nie osiągniesz nic bez talentu pisarskiego, nie rezygnuj!

Pamiętaj, że jestem tu dla Ciebie i wspieram Cię dobrym słowem. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się ze mną, a postaram się odpowiedzieć na każde z nich, w miarę swoich możliwości. Język, jest rzeczą trudną. Na szczęście, można go oswoić.

Słowa w pełni ™