O mnie

AuDHD Coach

Dlaczego wybrałam AuDHD Coaching?

AuDHD Coaching to kierunek, w którym rozwijałam się zupełnie nieświadoma tego, że jestem osobą ze spektrum autyzmu i ADHD (AuDHD). Zostałam zdiagnozowana w wieku 34 i 36 lat. Do mojej diagnozy doprowadziło kilka przypadków oraz popularna wśród osób neuroróżnorodnych produkcja Netflixa: „Miłość na spektrum”. Dlaczego chcę się specjalizować w psychoedukacji i pracy z osobami z autyzmem i ADHD? Bo to mocno pomijana grupa, z którą pracuje się trochę inaczej niż z osobami, które mają albo ADHD, albo ASD. Moim celem zawodowym jest psychoedukacja i wsparcie osób neuroróżnorodnych oraz osób dorosłych i nastoletnich LGBTQIA+, bo bardzo często okazuje się, że są to właśnie osoby ze spektrum autyzmu oraz ADHD. Jeśli jesteś żeńską osobą dorosłą i zastanawiasz się, co z Tobą „nie tak”, prawdopodobieństwo wystąpienia u Ciebie właśnie AuDHD jest wysokie.

Jak pracuję?

Moja praca opiera się głównie na mentoringu i samoświadomości, bazując na moich doświadczeniach. Na sesji zapoznawczej określam wstępne cele i obszary naszej pracy, określam też jej zasady, a w przypadku podejrzenia u osoby spektrum autyzmu i/lub ADHD sugeruję diagnozę u jednej ze świetnych specjalistek w temacie neuroróżnorodności. Ilość naszych spotkań psychoedukacyjnych będzie się wahać od 6 do 12 w zależności od potrzeb. Długość całego procesu coachingowego jest ustalana indywidualnie.

Po zakończeniu współpracy będziesz mogłx w dowolnym trudnym momencie wrócić do mnie z konkretnym problemem. W swojej pracy korzystam z własnych psychologicznych doświadczeń terapii TSR, CBT, psychodynamicznej, a w przyszłości z terapii schematów. W miarę moich możliwości będę odbywać regularne szkolenia – obecnie rozpoczęłam studia podyplomowe na kierunku Akademia profesjonalnego coachingu na WSB. Korzystam także z różnych narzędzi np. kart emocji oraz własnej intuicji. Od samego początku współpracy ważna jest dla mnie obustronna bezpośredniość i zaufanie. Jasno określam warunki współpracy, by każda osoba czuła się zaopiekowana, bezpieczna i wysłuchana.

Czego nie używam w swojej pracy?

Jestem osobą, która nie powie Ci, że jesteś WWO (wysoko wrażliwą osobą) i masz związane z tym supermoce. Wrażliwość sensoryczna i wysoka empatia nie są czymś, co robi z nas superbohaterki i superbohaterów. Nie obiecam Ci również, że po naszej pracy Twoje życie zmieni się o 180 stopni i już nigdy nie będziesz musiałx mierzyć się z trudnościami. W mojej pracy nie ma miejsca na nieetyczne wykorzystywanie słabości klientów oraz manifestacje. Jestem również przeciwna składaniu obietnic bez pokrycia, co niestety robi wiele osób zajmujących się coachingiem, świadomie wykorzystując techniki manipulacyjne. Wiem, że w pracy z osobami LGBTQIA+ ważny jest szacunek, dlatego nie używam deadname oraz niewłaściwych zaimków, wynikających z aspektów biologicznych.

A prywatnie?

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, psią mamą i Leśną Wiedźmą. Możesz mnie też kojarzyć jako adminkę lub właścicielkę serwera NeuroAtypowe na Discordzie. Kocham Harrego Pottera (team Slytherin), kolekcjonuję LEGO, w wolnym czasie jeżdżę z psijaciółmi w góry i rozwijam się jako Coachini AuDHD, gdyż moje najstarsze zainteresowanie dotyczy właśnie ludzi i ich zachowań.