O mnie

Dlaczego zajmuję się AuDHD SUPPORT?

Wsparcie osób AuDHD to kierunek, w którym rozwijałam się zupełnie nieświadoma tego, że jestem osobą ze spektrum autyzmu i ADHD (AuDHD). Zostałam zdiagnozowana w wieku 34 i 36 lat. Do mojej diagnozy doprowadziło kilka przypadków oraz popularna wśród osób neuroróżnorodnych produkcja Netflixa: „Miłość na spektrum”.

Moją niszą są osobami z autyzmem i ADHD, ponieważ to mocno pomijana grupa, z którą pracuje się trochę inaczej niż z osobami, które mają albo tylko ADHD, albo tylko ASD.

Moim celem zawodowym jest wsparcie osób neuroróżnorodnych w wielu obszarach – również na rynku pracy (doradztwo zawodowe) oraz osób dorosłych i nastoletnich LGBTQIA+, bo bardzo często okazuje się, że są również w spektrum neuroróżnorodności.

Jeśli jesteś żeńską osobą dorosłą i zastanawiasz się, co z Tobą „nie tak”, prawdopodobieństwo wystąpienia u Ciebie właśnie AuDHD jest wysokie.

Jak pracuję?

Moja praca opiera się głównie na połączeniu metod z pogranicza mentoringu z narzędziami coachingowymi, bazując na moich doświadczeniach takie podejście najlepiej sprawdza się we wsparciu osób neuroróżnorodnych.

Nieustannie dbam o to, by uczestniczyć w aktualnych szkoleniach i webinarach dotyczących pracy z osobami AuDHD, ADHD i ASD oraz poszerzam swoją wiedzę. Podjęłam współpracę ze Stowarzyszeniem Spectrum Aureum w ramach edukacji o neuroróżnorodności.

Na sesji zapoznawczej (SESJA 0) określam wstępne cele i obszarywspólnej pracy, a także opowiadam o tym, czym jest coaching i praca z narzędziami coachingowymi. Gdy mam podejrzenia u osoby spektrum autyzmu i/lub ADHD sugeruję diagnozę u świetnych diagnostek, z którymi współpracuję w temacie neuroróżnorodności.

Ilość naszych wstępnych spotkań będzie się wahać od 6 do 12 w zależności od potrzeb. Długość całego procesu jest ustalana indywidualnie.

Po zakończeniu współpracy będziesz mogłx w dowolnym trudnym momencie wrócić do mnie z konkretnym problemem. W miarę moich możliwości będę odbywać regularne szkolenia i superwizje, a także interwizje coachingowe – obecnie kończę ostatni semestr studiów podyplomowych na kierunku Akademia profesjonalnego coachingu na WSB. Korzystam także z różnych narzędzi np. kart emocji oraz własnej intuicji.

Od samego początku współpracy ważna jest dla mnie obustronna bezpośredniość i zaufanie. Jasno określam warunki współpracy, by każda osoba czuła się zaopiekowana, bezpieczna i wysłuchana.

Współpracuję z psychologami przeszkolonymi przeze mnie w ramach NeuroWebinarów ze spektrum neuroróznorodności oraz diagnostami AuDHD.

Czego nie używam w swojej pracy?

Jestem osobą, która nie powie Ci, że jesteś WWO (wysoko wrażliwą osobą) i masz związane z tym supermoce. Wrażliwość sensoryczna i wysoka empatia nie są czymś, co robi z nas superbohaterki i superbohaterów. Nie obiecam Ci również, że po naszej pracy Twoje życie zmieni się o 180 stopni i już nigdy nie będziesz musiałx mierzyć się z trudnościami. W mojej pracy nie ma miejsca na nieetyczne wykorzystywanie słabości klientów.

Jestem również przeciwna składaniu obietnic bez pokrycia, co niestety robi wiele osób zajmujących się coachingiem, świadomie wykorzystując techniki manipulacyjne. Wiem, że w pracy z osobami LGBTQIA+ ważny jest szacunek, dlatego nie używam deadname oraz niewłaściwych zaimków, wynikających z aspektów biologicznych.

A prywatnie?

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, psią mamą i Leśną Wiedźmą. Możesz mnie też kojarzyć jako adminkę i właścicielkę serwera NeuroAtypowe na Discordzie. Kocham Harrego Pottera (team Slytherin!), kolekcjonuję LEGO, gram w gry RPG i planszówki.